Yavuzeli Haber |

Yavuzeli’nde Konvoylu 19 Mayıs Kutlama

Yavuzeli’nde Konvoylu 19 Mayıs Kutlama
4.679 views
26 Mayıs 2020 - 20:36

Yavuzeli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve tüm Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan korona virüs covid-19 sebebiyle 19 Mayıs programları geniş çapta yapılamadı.

Bunun üzerine konvoy düzenleyerek 19 Mayıs’ı kutlayan Yavuzeli Kaymakamlığı ayrıca dün vebugün ise ilçe merkezindekivatandaşlarına yaklaşık olarak 1500 adet Türk bayrağı dağıtıldı.

İlçe Kaymakamı Ramazan Taşkın ve Eşi Burcu Taşkın’ın da katıldığı konvoyda İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Alper Efetürk, İlçe Emniyet Amiri Komiser İsmail Uzun ve az sayıda kurum amiri yer aldı. Balkonlarına çıkan vatandaşlar Türk bayraklarını sallayarak alkışlarıyla 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

Yavuzeli Kaymakamlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Yavuzeli Kaymakamlığı kurumlarına ait araçlarla Türk bayrağı, beyaz ve kırmızı balonlarla donattığı konvoyda ilçe merkezinin Gaziantep ve Araban caddesiüzerinde tur atarak 19 Mayıs bayram coşkusu yaşatıldıktan sonraİlçe Kaymakamlığı binası önünde tamamlanırken saat:13:30 da ise ilçe merkezi aynı anda İstiklal Marşı hep bir ağızdan okunduktan sonra sona erdi.

Kaymakam Ramazan Taşkın, Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan korona virüs covid – 19 sebebiyle bu yıl 19 Mayıs kutlamalarını düzenleyemedik. Onun yerine konvoy oluşturarak ilçe merkezinde 19 Mayıs coşkusunu yaşamak istedik. Konvoyda binalarda Türk Bayrağımızı dalgalandıran vatandaşlarımızın coşkusu ve alkışları bizleri mutlu etti. Dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.